Zlatan Ibrahimoviç gëzon Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zlatan Ibrahimoviç gëzon Milanin

13:25 | 03 Qershor 2020

Zlatan Ibrahimovic synon rikthimin për ndeshjen derbi në Serie A.

Raportohet se ai shpreson të rikthehet nga dëmtimi kundër Juventusit më 7 korrik.

Ibrahimovic po përballet tash e disa javë me një dëmtim, gjë që e detyron atë të mungojë në ndeshjet e para të Milanit në Serie A dhe Kupën e Italisë.

Sidoqoftë, Tuttosport pretendon se 38-vjeçari ka sytë e tij që të kthehet në aksion kur Rossonerët presin Juven më 7 korrik.

Suedezi, i cili luajti për bardhezinjtë midis 2004 dhe 2006, ka katër gola dhe një asistim në 10 ndeshje këtë sezon.

Komento: