ZYRTARE: Diego Forlan emërohet trajner i kësaj skuadre – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Diego Forlan emërohet trajner i kësaj skuadre

09:38 | 21 Dhjetor 2019

Forlan luajti tek te Manchester United, Villarreal, Atletico Madrid dhe Inter.

Ish sulmuesi i Manchester United, Diego Forlan, është emëruar trajner te skuadra e madhe uruguaiane, Penarol.

Forlan te Penarol do të zëvendësojë ish trajnerin Diego Lopez.

Ish reprezentuesi i Uruguait, që me fanellën kombëtare regjistroi 112 ndeshje, është pensionuar nga futbolli në gusht të këtij viti, pas një karriere te Manchester United, Villarreal, Atletico Madrid dhe Inter.

“Të fillosh karrierën në një klub me kaq traditë si Penarol është më shumë sesa kam ëndërruar”, ka deklaruar Forlan, përcjell lajmi.

“Për mua është një gëzim i madh, një nder i madh që jam përzgjedhur për të qenë drejtues i këtij projekti”.

Komento: