Zyrtare: Ekipi nga Serie A shkarkon trajnerin e njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Ekipi nga Serie A shkarkon trajnerin e njohur

12:01 | 21 Dhjetor 2019

Vicenzo Montella ka mbetur pa skuadër.

Fiorentina ka shkarkuar trajnerin Vicenzo Montella, pas humbjes 4:1 nga Roma.

Fiorentina të premten është mposhtur 1:4 nga Roma në ‘Artemio Franchi’.

“ACF Fiorentina njofton se Vicenzo Montella është liruar nga detyrat e tij si trajner i ekipit të parë”, thuhet në njoftim.

“Vendimi u mor pas një analize të gjatë dhe të hollësishme të performancave dhe rezultateve të ekipit”.

Komento: