ZYRTARE: Liverpooli nënshkruan me lojtarin fantastik – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Liverpooli nënshkruan me lojtarin fantastik

18:53 | 30 Korrik 2021

Alexander-Arnold vazhdon kontratën me Liverpoolin.

Trent Alexander-Arnold do të vazhdojë të mbetet te Liverpooli.

Arnold ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Liverppolit për vazhdimin e kontratës.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare të vlefshme deri në qershor të vitit 2025.

Mbrojtësi është shprehur i lumtur me vazhdimin e kontratës.

“ Jam shumë i lumtur që më është dhënë mundësia dhe besimi nga klubi për vazhdimn e kontratës”, tha ai.

“ Shteti në të cilin ndodhet klubi dhe ku ndodhem në karrierën time është gjithmonë një mundësi e mirë për mua. Të zgjatesh kontratën dhe të sigurohesh që do të jem këtu edhe për disa vite të tjera është një gjë shumë e mirë”, përfundoi Alexander-Arnold.

Komento: