ZYRTARE: Lloriente transferohet te gjiganti i Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Lloriente transferohet te gjiganti i Seria A

11:22 | 02 Shtator 2019

Napoli ka firmosur zyrtarisht ish-sulmuesin e Tottenham Hotspur dhe Juventus, Fernando Llorente, me një transferim të lirë.

Llorente i ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me Napolin dhe ai ka një përvojë në sulm.

34-vjeçari kthehet në Serie A pas një magji dy sezonale me Juve mes 2013 dhe 2015, duke shënuar 27 gola dhe duke fituar dy Scudetto, përcjell ORAinfo.

Llorente gjithashtu ka shtatë gola në 24 kaptina për Spanjën, duke i ndihmuar ata të fitojnë Kupën e Botës 2010 dhe Euro 2012./ORAinfo/

Komento: