Zyrtare: Maldini nënshkruan një marrëveshje të rëndëshime për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Maldini nënshkruan një marrëveshje të rëndëshime për Milanin

12:55 | 21 Shtator 2020

Milan ka konfirmuar se ata kanë rënë dakord për një zgjatje të marrëveshjes së tyre me partnerin e klubit Bioscalin deri në qershor 2021.

Përmes një deklarate në faqen zyrtare të internetit, Rossoneri konfirmoi rinovimin e partneritetit të tyre me markën Giuliani, i cili do të vazhdojë si Partner Zyrtar i Kujdesit të Flokëve të Milanit deri në Qershor, 2021, përcjell ORAinfo.

Artikulli shton se partneriteti ‘vlerat e përafruara të inovacionit, pasionit dhe shpirtit të ekipit’ si dhe appeal tërheqja globale e të dy markave’.

Gaetano Colabucci, Drejtor i Përgjithshëm i Giuliani, komentoi: “Partneriteti që po rinovojmë sot me AC Milan është vërtet dëshmi e kënaqësisë sonë të madhe për rezultatet kryesore të arritura së bashku gjatë sezonit të kaluar”.

“Ne kemi qenë në gjendje të shfrytëzojmë në mënyrë efektive mundësinë për të forcuar lidhjen tonë me zinxhirin e furnizimit që përfshin pothuajse një mijë Farmacistë të konsumatorëve në ngjarje, si në vend ashtu edhe në territor. Një bazë e shkëlqyeshme për të ngritur për të bërë edhe më shumë dhe më mirë në sezonin e ri dhe përkundër vështirësive që lidhen me Covid-19. ”

Casper Stylsvig, Drejtori i Përgjithshëm i të Ardhurave në AC Milan deklaroi: “Bioscalin ka vërtetuar se sa të vlefshëm janë për klubin tonë me mbështetjen e tyre për Fondazione Milan. Ne jemi plotësisht të lidhur në angazhimin tonë ndaj komunitetit dhe, si të tillë, jemi të entuziazmuar që po shpallim zgjerimin natyror të partneritetit tonë. Ne kemi punuar pa probleme me Bioscalin gjatë dy viteve të fundit dhe mund të vazhdojë”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: