Zyrtare: Milan nënshkruan me talentin 19 vjeçar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Milan nënshkruan me talentin 19 vjeçar

12:26 | 18 Tetor 2021

Milan ka njoftuar zyrtarisht se portieri Andreas Jungdal ka zgjatur kontratën e tij me klubin deri në vitin 2024.

Jungdal është bërë portieri i zgjedhur në Milano për shkak të dëmtimit të Alessandro Plizzari dhe operacionit të mëvonshëm.

Danezi është 19 vjeç dhe më i riu në skuadrën aktuale, dhe në fushatën 2019-20 ai bëri shtatë paraqitje për Primavera në nivelin e dytë plus 23 vitin e kaluar, ku mblodhi tre thirrje për skuadrën e ekipit të parë (kundër Romës, Sassuolos dhe Interit në kupë), përcjell ORAinfo.

Ai mbërriti në Milano në korrik 2019 nga Vejle Boldklub, një klub danez i kategorisë së parë, për një përvojë të re të frikshme si adoleshent.

Sidoqoftë, udhëtimi i tij vazhdon pasi ai ka nënshkruar një marrëveshje të re deri në vitin 2024. /ORAinfo/

Komento: