Zyrtare: Milani nënshkruan me lojtarin e talentuar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Milani nënshkruan me lojtarin e talentuar

17:57 | 03 Shtator 2019

Milan ka njoftuar se kapiteni i Primavera, Marco Brescianini ka nënshkruar marrëveshje të re pesë-vjeçare.

Brescianini luajti për skuadrën gjatë Kupës Ndërkombëtare të Kampionëve në para sezonin dhe futi në një treshe shfaqje mbresëlënëse.

19-vjeçari ka qenë pjesë e sistemit të akademisë së Milanos që kur ishte tetë vjeç përsëri në vitin 2008, dhe tani ai ka nënshkruar një kontratë që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2024.

Kuqezinjtë konfirmuan marrëveshjen për Brescianini – i cili ka bërë 50 paraqitje në ligë për Primavera – përmes llogarisë së tyre zyrtare.

Kontrata e mëparshme e Brescianini vazhdoi deri në vitin 2021, dhe adoleshenti i gjithanshëm mund të luajë qoftë si një mesfushor qendror, një lojtar me lojëra të thella apo edhe më tej në fushë.

Milan Primavera – nën trajnerin e ri Federico Giunti – po kërkon të sigurojë një rikthim në fluturimin më të lartë të futbollit të të rinjve pas heqjes në sezonin e kaluar. /ORAinfo/

Komento: