Zyrtare: Ylli i Real Madridit tashmë lojtar i Interit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Ylli i Real Madridit tashmë lojtar i Interit

16:33 | 02 Korrik 2020

Skuadrës së Interit tashmë i është shtuar edhe një lojtar.

Mbrojtësi maroken, Achraf Hakimi edhe zyrtarisht është futbollist i skuadrës italiane, Inter.

Real Madridi ka konfirmuar se ka arritur akord me Interin për Hakimin.

Në komunikatën e lëshuar, Real Madrid e falënderoj mbrojtësin për përkushtimin dhe profesionalizimin e treguar ndër vite.

Hakimi është pjesë e Real Madrid që nga viti 2006. Së fundmi ishte i huazuar në Dortmund.

Komento: