Abazi e quan Hotin postier të Isa Mustafës dhe mashë të Hashim Thaçit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Abazi e quan Hotin postier të Isa Mustafës dhe mashë të Hashim Thaçit

21:57 | 26 Mars 2020

Haki Abazi e ka quajtur Avdullah Hotin postier të Isa Mustafës dhe mashë të Hashim Thaçit.

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka reaguar pas deklaratës së Avdullah Hotit, ku ky i fundit tha se bëri mirë që nuk e la Abazin e Lëvizjes Vetëvendosjes të vijë në Lidhjen Demokratiket të Kosovës. Abazi e quajti Hotin postier i kreut të LDK’së, Isa Mustafës dhe mashë e presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

“Hoti është postier i Mustafës dhe një mashë e Thaçit. Dëshmi janë edhe transkriptet e takimeve dhe sjellja e tij jokolegjiale në secilin takim me kolegët ministra. Pervec takimeve ku jane zhdukur transkriptet dhe rexhistrimet”, ka thënë Abazi.

“Më 2018 Hoti ka kërkuar nga unë të udhehqë grupin e ekspertëve të LDK dhe të bëj ndërlidhjen me Bashkësinë Ndërkombëtare e posaqërisht me SHBA-të. Nuk kam pranuar, ai takim i fundit ka ndodhur në Soma. E vërtet që kam besuar që ka qenë profesional. Sot?!”, ka shkruar Abazi në Facebook.

Postimi i plotë:

1. Ajo që kam thënë për Hotin është e vërtet dhe saktë në secilën pjesë.

Sigurisht ka më shumë

2. Më 2018 Hoti ka kërkuar nga unë të udhehqë grupin e ekspertëve të LDK dhe të bëj ndërlidhjen me Bashkësinë Ndërkombëtare e posaqërisht me SHBA-të. Nuk kam pranuar, ai takim i fundit ka ndodhur në Soma.

E vërtet që kam besuar që ka qenë profesional.

Sot?!

3. Pa dashur që të personalizojë: Babai im Hasan Abazi ka qenë i burgosur politik për organizmin e demonstratave të vitit 1968 dhe kjo ka ndodhur para formimit të LDK.

Ai ka qenë dy herë parlamentar i Kuvendit të Kosovës nga LDK.

Po të ishte sot aktiv në LDK jam i sigurtë do të ishte me Vjosa Osmanin.

Ai do të ishte Pro Kosovës dhe integritetit të vendit.

LDK e atëhershme është larg, shumë larg.

Kur Abazi është arrestuar dhe është mbajtur në burgun e Serbisë paslufte për 29 ditë, LDK e Mustafës as edhe një telefonatë nuk ka bërë.

Të tillë nuk duhen dhe ne nuk i thërrasim miq.

4. Hoti është postier i Mustafës dhe një mashë e Thaçit.

Dëshmi janë edhe transkriptet e takimeve dhe sjellja e tij jokolegjiale në secilin takim me kolegët ministra.

Pervec takimeve ku jane zhdukur transkriptet dhe rexhistrimet.

Komento: