Ardhja e Ibrahimovic , “sakrifikohen” këta dy sulmues te Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ardhja e Ibrahimovic , “sakrifikohen” këta dy sulmues te Milan

23:35 | 22 Nëntor 2019

Ditët e fundit, Zlatan Ibrahimoviç është lidhur shumë me një rikthim në AC Milan.

Edhe pse negociatat nuk janë përfunduar, gazetat tashmë kanë filluar të spekulojnë se si mund të dukej ekipi nëse Suedezi vendos të pranonte ofertën.

Me siguri, 38-vjeçari do të jetë një starter për kuqezinjtë, të cilët kanë qenë në vështirësi në fillimin e këtij sezoni, duke pretenduar vetëm 13 pikë në 12 ndeshje, përcjell ORAinfo.

Prandaj, ardhja e Ibrahimoviçit mund të ndihmojë në kthimin e gjërave, dhe ai do të dëshirojë të jetë në qendër të vëmendjes.

Siç mësohet nga Calciomercato.com, Milani po vlerëson mundësinë e huazimit të një prej sulmuesve të tyre aktual. Me fjalë të tjera, Rafael Leao ose Kris Piatek. Për këtë të fundit, Xhenova nuk është një destinacion i mundshëm, pasi ai e sheh këtë si një hap prapa në karrierën e tij.

Në lidhje me Leao, kontaktet me agjentin e tij Jorge Mendes janë të shpeshta. Milani ka besim të madh te lojtari, por meqenëse është shumë i ri, mund të jetë një veprim i mirë për ta huazuar atë në një klub ku ai mund të rritet me kohë të qëndrueshme të lojës./ORAinfo/

Komento: