Barcelona po ja ‘falë’ Coutinhon Milanit, ja për sa para po transferohet braziliani në ‘San Siro’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona po ja ‘falë’ Coutinhon Milanit, ja për sa para po transferohet braziliani në ‘San Siro’

13:04 | 19 Korrik 2021

AC Milan është i interesuar të nënshkruajë me yllin brazilian, Philippe Coutinho nga Barcelona dhe mund ta fusë atë në një marrëveshje me çmim të ulët.

Sipas raportit më të fundit nga ESPN, Milan është në kërkim të një mesfushor të ri sulmues për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu dhe ata sipas këtij raportit i kanë sytë te Coutinho, i cili nuk duket se është pjesë e planeve të Barcelonës, përcjell ORAinfo.

Raporti vazhdon të përmendë se pala katalanase jo vetëm që është e gatshme ta lejojë atë të largohet por do ta bënte atë për një tarifë prej vetëm 20 milionë euro – një çmim shumë i ulët në krahasim me 145 milionë eurot që Barça i pagoi Liverpoolit për ta nënshkruar atë disa vjet më parë.

Coutinho është konsideruar si një largim në Nou Camp që nga lëvizja e tij e parave të mëdha nga Liverpool dhe ndihet se një dalje është e nevojshme për të ringjallur karrierën e tij.

Në fakt, braziliani gjeti formën e tij më të mirë në huazim me Bayern Munchen, duke fituar Ligën e Kampionëve me gjigandët e Bundesliga. /ORAinfo/

Komento: