Barcelona turpërohet, e mposhtë Granada – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona turpërohet, e mposhtë Granada

23:30 | 21 Shtator 2019

Barcelona nuk i ka punët mirë.

Barcelona vijon momentin e vështirë në La Liga, duke pësuar një humbje shokuese 0-2 ndaj Granada-s.

Vendasit e nisën mjaft mirë ndeshjen duke kaluar në avantazh që në minutën e dytë me Ramon Azeez. Në pjesën e parë Barcelona nuk arrin të bëjë asgjë, ndërkohë që në fillimin e së dytës trajneri Valverde ndërhynë për të hedhur në fushë Messin dhe talentin Fati.

Asnjëri prej tyre nuk do të arrinte që të thyente mbrojtjen e hekurt të Granadës. Madje ata do të arrinin që të fitonin një penallti pas pekjes së topit me dorë nga Vidal. Nga pika e bardhë shkoi Vadillo, i cili mposhtë portierin Ter Stegen.

Kjo është humbja e dytë në La Liga në këtë sezon për Barcelonën që mbetet në kuotën e 7 pikëve pas 5 javëve të para, ndërkohë që Granada merr përkohësisht kryesimin me 10 pikë.

Komento: