Bayern Munich 4-0 Dortmund, notat e futbollistëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bayern Munich 4-0 Dortmund, notat e futbollistëve

21:20 | 09 Nëntor 2019

Bayern Munichu ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen derbi të javës së 11-të në Bundesliga.

Bavarezët janë treguar arrë e fortë për rivalin e vjetër, Dortmundit, duke i mposhtur me rezultat të thellë.

Golat në këtë fitore të Bayernit u shënuan nga Robert Lewandowski (17′, 76′), Serge Gnabry (49′) dhe Mats Hummels (80′, OG).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi polak, Lewandowski, i cili u notua me 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi Roman Burki dhe Axel Witsel, që u vlerësuan me notë 5.5.

Komento: