Befason me formacion Gattusso, ja si do të luajë kundër Torinos

18:58 | 09 Dhjetor 2018

Milani e ka kthyer Gonzalo Higuain nga pezullimi, por lista e lëndimeve po rritet dhe Ignazio Abate duhet të jetë sërish në qendër të skuadrës.

Rossonerët mirëpresin Higuain pas pezullimit t të tij me dy ndeshje për kartonin e tij të kuq dhe reagimin e zemëruar ndaj gjyqtarit kundër Juventusit.

Edhe pse Gennaro Gattuso tha në konferencën e tij për shtyp se ai do të provojë të ndryshojë formacionin, trajneri besohet se do të qëndrojë me qasjen 4-4-2 përcjell ORAinfo.

Mungesa e të lënduarve Alessio Romagnoli, Mateo Musacchio dhe Mattia Caldara do të thotë Abate duhet të përdoret edhe një herë në qendër.

Fabio Borini ishte një shtesë e vonuar në listën e lëndimeve për shkak të një problemi kyç të këmbës, duke u bashkuar me Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura.

Formacionet e mundshme:
Milan: G Donnarumma; Kalabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Cutrone, Higuain

Torino:
Sirigu; Izzo, Nkoulou, Djidji; De Silvestri, Meite, Rincon, Baselli, Ansaldi; Iago Falque, Belotti./ORAinfo/

Komento: