Bijnë rastët në rajon: Tre të vdekur dhe 51 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bijnë rastët në rajon: Tre të vdekur dhe 51 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

22:23 | 04 Maj 2021

Situata në rajon

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Socialë të Shqipërisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit tre njerëz kanë humbur betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit ndërsa janë shënuar 51 raste të reja.

Gjatë 24 orë të fundit janë shëruar 834 pacientë, transmeton Klan Kosova.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 131 mijë e 327 raste me COVID-19, janë shëruar 112 mijë e 626 pacientë ndërsa 2 mijë e 402 njerëz kanë humbur jetën dhe vazhdojnë të mbesin edhe 16 mijë e 299 raste aktive.

Komento: