Boban i vendosur: E dua këtë lojtar të Milan në janar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Boban i vendosur: E dua këtë lojtar të Milan në janar

12:45 | 11 Shtator 2019

Milan është i kënaqur me tregun e tyre të transferimeve të verës, por ka ende një emër qe synojnë ta sjellin në ‘San Siro’.

Zyrtari Kryesor i Futbollit të Milan, Zvonimir Boban e dëshiron qysh në janar 20-vjeçarin Gedson Fernandes nga Benfica.
Calciomercato raporton se mesfushori 20-vjeçar portugez është ndjekur për disa kohë nga skautët e kuqezinjve, përcjell ORAinfo.

Milani i’u afrua klubit portugez për nënshkrimin e Fernandes këtë verë megjithë klauzolën e lëshimit prej 120 milionë eurosh për lojtarin, ata kërkojnë vetëm rreth 50 milionë euro, një shifër që ende konsiderohej shumë e lartë për një 20-vjeçar.

Sidoqoftë, Milani po debaton për të bërë një përpjekje tjetër në afatin kalimtar të janarit, duke përmendur se si cilësia dhe ritmi i tij do të përputheshin në mënyrë të përsosur me projektin nga trajneri Marco Giampaolo.

Për më tepër, Fernandes është shumë i interesuar për transferimin në Milan.

Sezonin e kaluar mesfushori 20-vjeçar bëri 46 paraqitje për Benfica në të gjitha garat, duke shënuar 3 gola dhe duke siguruar 6 asistime. /ORAinfo/

Komento: