Bologna – AC Milan, publikohen formacionet e mundshme, ka befasi

17:01 | 18 Dhjetor 2018

Këtë mbrëmje, AC Milan do të jetë në kërkim për të rrëmbyer të tre pikë kundër një Bolonje që pozicionohet në pozitat e fundit të tabelës, përcjell ORAinfo.

Pavarësisht nga kthimet e Musacchio dhe Romagnoli, Gattuso do të vazhdojë me partneritetin Abate-Zapata, siç raportohet nga meditat e huaja.

Trajneri italian, do të vazhdojë të luajë me formacionin 4-4-2 ku në sulm do të startojnë Cutrone dhe Higuain./ORAinfo/

Formacionet e mundshme :

Bolonja (3-5-2): Skorupski; Calabresi, Danilo, Helander; Mattiello, Orsolini, Nagy, Poli, Dijks; Santander, Palacio.

Milan (4-4-2): Donnarumma; Kalabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Cutrone, Higuain.

Komento: