“Bomba” e mbrëmjes: Chelsea i ofron Milanit super sulmuesin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e mbrëmjes: Chelsea i ofron Milanit super sulmuesin

22:56 | 02 Dhjetor 2019

Ibrahimoviç dhe vetëm Ibrahimoviç.

Lojtari suedeze mbetet përparësia absolute për Milanin, të cilët kanë luftuar në përgjithësi në fillimin e sezonit, por veçanërisht në sulm.

Janari, pra, do të jetë shansi i tyre i madh për të provuar dhe kthyer gjërat.

Sipas Fabrizio Romano të Calciomercato, në videon e tij të fundit sonte, kuqezinjve iu është ofruar edhe Giroud i Chelsea, përcjell ORAinfo.

Francezi është pas Abrahamit dhe Batshuayi në rendin e duhur, do të thotë se ai nuk ka pasur shumë hapësirë deri më tani këtë sezon.

Prandaj, ai dëshiron të largohet nga Blutë në janar pasi euro do të zhvillohet verën e ardhshme, dhe ai do të duhet të jetë i përshtatshëm i ndeshjes.

Sidoqoftë, ashtu si hipoteza e Interit, një lëvizje në Milano për momentin duket e pamundur, thjesht sepse ato kanë përparësi të tjera.

Siç u përmend, Ibrahimoviç është lojtari që kuqezinjtë që e duan, në bisedime me Mino Raiola për ta bërë atë të ndodhë.

Për më tepër, Giroud dëshiron një kontratë dy vjeçare përveç një pagë shumë të lartë.

Në ditët në vijim, duhet të dimë më shumë për situatën e Ibrahimoviçit. /ORAinfo/

Komento: