“Bombë” në Itali: Dybala arrin oferta nga rivalët e mëdhenj të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bombë” në Itali: Dybala arrin oferta nga rivalët e mëdhenj të Juventusit

18:18 | 17 Janar 2022

Nuk fshihet më asgjë: Dybalas i arrin oferta nga rivalët e mëdhenj të Juventusit.

Paulo Dybala akoma nuk ka rinovuar kontratën me Zonjën e Vjetër dhe siç po rrjedhin ngjarjet ai mund të largohet me parametra 0 në merkaton verore.

Ka shumë mospërputhje mes kërkesës së futbollistit dhe ofertës së Juventusit dhe si gjithmonë këtë situatë po kërkon ta shfrytëzojë më së mirë Giuseppe Marotta.

Eksperti i transferimeve me parametra 0 bëhet e ditur që i ka ofruar hiç më pak se 7.5 milionë euro argjentinasit në sezon për tu transferuar tek Inter.

Gjëja më e rëndësishme në këtë ofertë është që Neroazzurët ofrojnë kontratë 5 vjeçare ndërkohë që Zonja e Vjetër ofron vetëm 3 vite dhe me një pagë ndjeshëm më të ulët.

Dybala është pjesë e Biankonerëve prej vitit 2015 kur u transferua nga Palermo për 41 milionë euro.

Komento: