Bonaventura merr lajmin e keq nga Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bonaventura merr lajmin e keq nga Milan

12:00 | 07 Shtator 2019

Giacomo Bonaventura është në fund të kontratës me Milan.

Lojtari italian nuk e ka të sigurt nëse do t’i oforhet kontratë e re.

Gazzetta dello Sport raporton se Milan nuk janë të sigurt për zgjatjen e kontratës së mesfushorit Giacomo Bonaventura.

30-vjeçari aktualisht po rikuperohet nga një dëmtim i rëndë në gju dhe nuk ka gjasa të jetë pjesë e ekipit për pjesën me të madhe të sezonit.

Sipas raportit të fundit, Bonaventura tani është në vitin e fundit të kontratës së tij drejtuesit e Milanit nuk janë të sigurt nëse do t’i ofrojnë ish-lojtarit një marrëveshje të re. /ORAinfo/

Komento: