Calhangolu ia ‘prish’ formacionin Piolit kundër Napolit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Calhangolu ia ‘prish’ formacionin Piolit kundër Napolit

11:59 | 19 Nëntor 2019

Edhe pse ata humbën kundër Juventusit, AC Milan bëri njërën ndër paraqitjet me të mira në fushë këtë sezonë.

E kjo paraqitjet ka shtuar shpresat se Milan do të arrijë të marrë rezultat pozitiv këtë të shtune ndaj Napolit.

Sidoqoftë, Stefano Pioli do të duhet të luaj pa Bennacer dhe Calhanoglu. I pari është pak më e lehtë për t’u zëvendësuar, pasi Biglia është një zëvendësim natyror në rolin e regjistrave. Për sa i përket Turkut, menaxheri ka disa mundësi me të pakta për të vendosur.

Duke parë skuadrën e Milanit, ekzistojnë katër zgjidhje të mundshme: Bonaventura, Leao, Rebic, Paqueta.
Tre të parët janë mjaft të drejtpërdrejtë, pasi është pak a shumë pozicioni i tyre. Duke e vendosur brazilianin në krahun e majtë, nga ana tjetër, do të çlironte një vend në mesfushë.

Prandaj, menaxheri do të duhet të mendojë me kujdes për opsionet e tij. Ndoshta ai do të kalojë formacionin në një 4-2-3-1, duke filluar Biglia dhe Krunic si tandemi i mesfushës. /ORAinfo/

Komento: