‘Çmendet’ Juventus, ofron 4 lojtarë për sulmuesin e njohur të Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Çmendet’ Juventus, ofron 4 lojtarë për sulmuesin e njohur të Serie A

11:58 | 31 Maj 2020

Juventusi thuhet se është i përgatitur të ofrojnë Mattia Perin, Daniele Rugani, Luca Pellegrini dhe Cristian Romero në këmbim të yllit të Fiorentinës, Federico Chiesa.

Tregu i transferimit pas coronavirusit është vendosur të mbizotërohet nga tregtia e lojtarëve, pasi shumica e klubeve po hasin në vështirësi financiare.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Juventusi pritet të udhëheqë garën për shkëmbime lojtarësh.
Gazeta italiane shton se drejtori sportiv Fabio Paratici është gati të heqë dorë nga Rugani, Pellegrini dhe Romero në mënyrë që të transferojë Chiesan.

Sidoqoftë, Fiorentina do të interesohej veçanërisht për Perin, i cili aktualisht është në huazim te Genoa pa një mundësi për të blerë.

Edhe pse Bartolomiej Dragowski është numri 1 i padiskutueshëm i klubi Viola, mendohet se ata mund të shesin atë nëse ata marrin një ofertë të mjaftueshme këtë verë.

Nga ana tjetër, një lojtar që nuk ka gjasa të propozohet në marrëveshjen e madhe është mesfushori Rolando Mandragora.

Sipas Tuttosport, Juve do ta blejë Mandragora përsëri nga Udinese për 26 milionë eurosh dhe do t’i japë atij mundësinë për t’u përfshirë në planet e Maurizio Sarrit.

Komento: