Conte refizoi transferimin e yllit të madh në Inter – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Conte refizoi transferimin e yllit të madh në Inter

09:42 | 14 Shtator 2019

Rodrigo De Paul ka qenë i lidhur shumë me një largim nga Udinese gjatë verës.

Sulmuesi argjentinas ka qenë një yll i ndritshëm për klubin italian në kohët e fundit.

Lojtari më i mirë i Udineses që ka tërhequr vëmendjen nga disa klube të larta – veçanërisht AC Milan dhe Inter Milan.

Interesimi i Interit për lojtarin argjentinas buronte nga ish-trajneri i klubit Luciano Spalletti, i cili ishte një tifoz i madh i yllit të Udinese, përcjell ORAinfo.

Spalletti e vlerësoi shkathtësinë taktike të De Paul, si dhe talentin e tij të papërpunuar dhe natyror që trajneri besonte se ai ishte i përsosur për tu zhvilluar më tej.

Por me ardhjen e Antonio Conte në Inter gjërat ndryshuan.

Conte vendosi që klubi në vend të kësaj të ndjekë Stefano Sensi – duke e parë atë një përshtatje më të mirë për formacionin e 3-5-2 të trajnerit të ri, të cilin aq shpesh e preferon.

Prandaj, Nerazzurri hoqi dorë nga ndjekja e tyre për De Paul. /ORAinfo/

Komento: