‘Daja Skender’ prezanton gruan dhe fëmijët e tij

21:46 | 02 Janar 2019

Luan Jaha është një nga aktorët më të njohur kosovar.

Ai për publikun njihet si ‘Daja Skender’.

Të gjithë e kujtojnë edhe sot e kësaj dite rolin e famshëm të Luan Jahes tek seriali “Familja Moderne”, shkruan Kosovarja.

Daja Skender po që ishte personazhi më interesant në serial, e që luhej mjeshtërisht nga Jaha.

Aktori ndër vite ka qenë i angazhuar në seriale, teatër, por edhe kinematografi, ku ka pasur disa role të suksesshme, për çka edhe është shpërblyer.

Luan Jaha nuk është person shumë mediatik. Këtë herë ju njohim me portretin familjar të tij.

Komento: