‘Dardanën në ankth’, Vedat Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce -Kasimpasa – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

‘Dardanën në ankth’, Vedat Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce -Kasimpasa

22:50 | 08 Nëntor 2019

Vedat Muriqi,ka përsuar një lëndim në ndeshjen e sotme.

Ylli i Dardanëve ishte spektakolar në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, duke realizuar dy gola, por jo gjithçka ka shkuar mirë.

Lojtari pati një duel të fortë në minutat e fundit të ndeshjes, dhe duket se aty ai ka pësuar një dëmtim që nuk dihet se sa do të jetë problematik.

Muriqi ka thënë se ka lënduar pakëz nyjen e këmbës së djathtë, dhe do të duhet të pushojë disa ditë, përcjell lajmi.net.

Nuk ka akoma ndonjë ekzaminim mjekësor nga skuadra turke.

Shpresojmë që lojtari të jetë krejtësisht i gatshëm për ndeshjet e Kosovës, kundër Çekisë e Anglisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!