De Ligt hesht të gjithë për transferimin e tij te Juventus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

De Ligt hesht të gjithë për transferimin e tij te Juventus

15:38 | 21 Nëntor 2019

De Ligt i reagon Kluivertit: Nuk jam penduar për transferimin te Juventusi.

Mbrojtësi Matthijs de Ligt ka thënë se nuk pendohet që është bashkuar me Juventusin pasi Patrick Kluivert sugjeroi se duhet të kishte shkuar te Barcelona.

Legjenda holandeze e Barcelonës, Kluivert, deklaroi se mbrojtësit “i vjen keq” për transferimin e tij te Bianconerët.

Tani, De Ligt nuk ka vonuar dhe ka ‘goditur’ me komente drejtorin e akademisë së Barcelonës.

“Nuk më vjen keq për faktin që jam transferuar në Juventus”, ka thënë fillimisht 21-vjeçari për Voetbal Primeur.

“Ata (mediat) janë duke thënë dhe shkruar shumë gjëra”.

“Nëse një person si Kluivert thotë diçka të tillë, mund të duket e vërtetë, por me të vërtetë është vetëm supozimi i tij”, përfundoi de Ligt.

Juventusi rikthehet në aksion kundër Atalantas të shtunën, ku ata kërkojnë të vazhdojnë sezonin si të pamposhtur në Serie A.

Komento: