“Dridhet Old Trafford”, ylli i madh mund të largohet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dridhet Old Trafford”, ylli i madh mund të largohet

23:27 | 24 Gusht 2019

Manchester United, mund të i largohet ylli i madh.

David De Gea nuk ka rinovuar ende kontratën e tij me Manchester United.

Portieri spanjoll ka një kontratë deri në 2020 dhe në rast se nuk firmos, gjatë merkatos së janarit mund të nënshkruajë për çdo klub sipas asaj që shkruhet në rregulloren e UEFA-s.

Nuk dihet ende nëse lojtari do të largohet apo do të qendrojë në Manchester, por sipas mediave anglez kjo vones e rinovimit tregon që lojtar dëshiron të largohet. Tratativat mes drejtuesve dhe agjentëve të De Geas vazhdojnë, për të bindur këtë të fundit të qendrojë në skuadër edhe për disa sezone të tjera.

Komento: