Duket më e re, por nuk do të besoni sa vjeçare është ‘Zonja Fazilet’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Duket më e re, por nuk do të besoni sa vjeçare është ‘Zonja Fazilet’

15:32 | 02 Janar 2019

Nazan Kesal është aktorja shumë e njohur turke e që me rolet e saj u bë e pëlqyer jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Në publikun shqiptar ajo u bë shumë e njohur me rolin e saj të ‘Faziletës’ në serialin shumë të njohur turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’, përcjell
ORAinfo.

Edhe pse luajti edhe në shumë seriale e filma të tjerë, me këtë rol ajo u bë më e njohur në publik.

Edhe pse në serial duket shumë më e re ajo tani ka 49 vite, dhe vazhdon të jetë një ndër aktoret më të suksseshmet turke./ORAinfo/

Komento: