‘Egje’ në rol të ri, por ja kush është në krahët e saj

23:12 | 11 Dhjetor 2018

Afra Saracoglu është një ndër aktoret më të reja dhe më të sukseshme në Turqi.

Edhe është vetëm 21 vjeçare, ajo arriti të jetë e famshme dhe e sukseshme jo vetëm në Turqi por duke depërtuar deri në Evropë, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Egje-së’ në serialin shumë të njohur turk, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Pas këtij seriali ajo ka filluar punën për një serial të ri që quhet ‘Ask bu mu’, ku duket krejt ndryshe dhe në mesin e aktorëve të rinj dhe personazhi që do ta ketë afër është aktori Kubilay Aka./ORAinfo/

Komento: