Eibar 0-4 Real Madrid, notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Eibar 0-4 Real Madrid, notat e lojtarëve

21:02 | 09 Nëntor 2019

Los Blancos, kanë arritur një fitore të rëndësishme sonte.

Real Madridi ka fituar me rezultat të thellë 4-0 në udhëtim te Eibari në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në La Liga.

Mbretërit i janë kthyer fitores së kampionat pas një barazimi Real Betisit dhe me tri pikët e reja janë bërë lider.

Golat në këtë fitore të Los Blancos u shënuan nga Karim Benzema (17′, 29′), Sergio Ramos (20′) dhe Federico Valverde (61′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi francez, Benzema, i cili u vlerësua me notë 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin vendas, Marko Dmitrovic që u notua me 5.1.

Komento: