Eliminim i turpshëm i Interit, reagon Conte – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Eliminim i turpshëm i Interit, reagon Conte

00:00 | 11 Dhjetor 2019

Interi nuk ka arritur që të kalojë tutje në Champions League.

Nerazzurrëve iu desh të mposhtnin Barcelonën, ​​ose të paktën të prisnin rezultatin e Borussia Dortmund kundër Slavia Pragës, por u mundën 2-1 në San Siro dhe tani do të zbrisin në Europa League,përcjell ORAinfo.

Kjo është hera e parë në historinë e Interit që ato janë eliminuar nga faza grupore e Champions League për dy sezone me radhë.

“Ne kishim shanse për të fituar ndeshjen, i krijuam ato mundësi, por na mungoi ajo avantazhi klinik për t’i kthyer ato shanse”

“Unë nuk kam asnjë ankesë për të bërë, pasi lojtarët e mi dhanë gjithçka. Thjesht na mungoi një gol dhe përkundrazi pranuam në skajin tjetër, gjë që na vrau me të vërtetë.

“Goli i Ansu Fati është i dhimbshëm, pasi na vrau në çdo mënyrë. Ne po shtynim, duke krijuar shanse të shënonim dhe të shkonim 2-1 lart. Është zhgënjyese mbi të gjitha për lojtarët, pasi ata po i japin të gjitha në një periudhë të vështirë”, tha trajneri për Sky Sport Italia./ORAinfo/

Komento: