“Ëndërr të luash për Milanin” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Ëndërr të luash për Milanin”

18:05 | 13 Shtator 2019

Nënshkrimi i ri i Milanit, Ante Rebic ka zbuluar se është ëndërr që ai të luajë për kuqezinjtë dhe ai beson se ai është plotësisht i gatshëm për të luajtur në ndeshjen e Serie A.

Kroati u bashkua me klubin në ditën e afatit nga klubi gjerman Eintracht Frankfurt. Ai dhe Andre Silva kanë shkëmbyer fanellat, me portugezin që tani janë bashkuar me Shqiponjat në një marrëveshje kredie,përcjell ORAinfo.

Në konferencën e tij të parë për shtyp si lojtar i Milanit, Rebic foli për mënyrën se si është ëndërr që ai të luajë për klubin.
“Unë dua të falënderoj të gjithë që keni qenë këtu. Është një ëndërr për mua që të jem në këtë klub, kam bërë disa stërvitje me ekipin dhe shpresoj se mund të kem një sezon të shkëlqyeshëm ”.

Në lidhje me atë se si ai është transformuar në Bundesliga pasi luajti në Fiorentina nën Vincenzo Montella, sulmuesi tha: “Po unë mendoj se pas përvojës sime në Gjermani jam rritur dhe jam krejtësisht i gatshëm për të luajtur këtu. Trajnerët e fundit më kanë ndihmuar mua, ndihem i pjekur në krahasim me para se të isha shumë i ri “.

Milano do të udhëtojë në Verona në Serinë A në ndeshjen e tyre të ardhshme./ORAinfo/

Komento: