Fantastike, shikoni statistikat e Kosovës ndaj Gjibraltarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Fantastike, shikoni statistikat e Kosovës ndaj Gjibraltarit

21:10 | 10 Tetor 2019

Kosova e fitoi minimalisht, 1:0, miqësoren me Gjibraltarin, të zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Madje, me një gol që e shënoi Florent Hasani qysh në minutën e 69-të të ndeshjes.

Mirëpo, kjo fitore me rezultat të ngushë ndaj ekipit inferior nuk është pasqyrë reale e lojës që e tregoi Kosova, e cila u paraqit kryesisht me lojtarë që kanë minutazhë të vogël te Bernard Challandes.

Statistikat tregojnë se “Dardanët” ishin dominues absolutë në çdo aspekt, por për fatin e saj nuk mundi të shënojë më shumë sesa njëherë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!