Fiorentina merr vendim të papritur për Vlahovicin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fiorentina merr vendim të papritur për Vlahovicin

13:23 | 22 Janar 2022

Fiorentina është e përgatitur të shesë Dusan Vlahovic gjatë afatit kalimtar të janarit, pranon drejtori i klubit Joe Barone, por agjentët e sulmuesit serb kanë heshtur mes bisedave se Arsenali ka një ofertë prej 68 milionë £ (92 milionë dollarë) në tryezë.

Viola janë dorëhequr për faktin se frontmeni është i destinuar të largohet nga Firence, pa rënë dakord për vazhdimin e kontratës që skadon në vitin 2023, dhe tani ata janë të hapur për oferta ,përcjell ORAinfo.

Newcastle, Juventus, Tottenham dhe Manchester City kanë qenë gjithashtu të lidhur me 21-vjeçarin me vlerësim të lartë i cili ka shënuar 20 gola këtë sezon, por Vlahovic thuhet se po kërkon të shohë sezonin 2021-22 në mjedisin e tij aktual përpara se të bëjë një lëvizje e madhe në verë. /ORAinfo/

Komento: