Fitorja minimale ndaj Gjibraltarit, Chanalldes befason me deklaratë pas ndeshjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fitorja minimale ndaj Gjibraltarit, Chanalldes befason me deklaratë pas ndeshjes

20:30 | 10 Tetor 2019

Kosova e ka mposhtur me rezultat minimal Gjibraltarin në ndeshje miqësore në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë.

Bernard Challandes është deklaruar pas ndeshjes Kosovë – Gjibraltar.

Kosova ka mposhtur 1:0 Gjibraltarin në ‘Fidal Vokrri’, në një ndeshje përgatitore para asaj kundër Malit të Zi.

“Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin 1:0, por kjo skuadër mbrohet mirë, dhe problemi kemi pasur të konkretizimi i rasteve”, ka deklaruar Challandes për Super Sport Kosovën.

“E kemi ditur se do të jetë një ndeshje e veçantë, se ne do të kemi topin dhe ata do të mbrohen, ishte një ndeshje e mirë, ajo që mungoi ishin golat në fund të aksioneve”

Komento: