Flaka Loxha fiton të bronztën në Evropianin e Finlandës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Flaka Loxha fiton të bronztën në Evropianin e Finlandës

17:35 | 12 Shtator 2019

Një tjetër sukses i Kosovës në fushën e sportit.

Flaka Loxha është sportistja që ka korrur suksesin e radhës, në sportin e xhudos, në kuadër të Kampionatit Evropian për juniore, përcjell lajmi.

Loxha siguroi medalje bronzi në Vantaa të Finaldës, duke triumfuar kundër ruses Vita Maidanik.

Flaka në këtë turne ka garuar në kategorinë -57 kilogramë. Turneun e mbylli me katër fitore dhe një humbje.

Komento: