Gabimi i madh i Milanit, largoi super yllin në verë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gabimi i madh i Milanit, largoi super yllin në verë

10:50 | 17 Nëntor 2019

Plot të buzëqeshura në Itali për të riun Cuttrone pasi që Italia nën 21 vjeç kaluan në skenë Islandën me rezultat 3-0 në stadiumin Mazza të Ferrara.

Mysafirët filluan fortë, me Thorsteinsson një rrezik që u pasua nga dy raste për Finnsson.

Azzurri, megjithatë, morri epërsinë me rastin e parë të tyre të vërtetë, pasi një krosim të Cutrone nga e majta e gjeti Pinamonti që e vendosi topin në gol, përcjell ORAinfo.

Në pjesën e dytë, Azzurrini filloi anën më të mirë. Pinamonti dhe Cutrone u përpoqën të lidhin disa herë, dhe më në fund u shpërblyen përpjekjet e tyre pasi sulmuesi Cuttron golin e dytë në minutën e 84-të.

Cutrone shënopi përsëri në kohën shtesë pasi djemtë ngjiten në 10 pikë, -3 nga Irlanda.

Italia përballet me Armeninë të martën. /ORAinfo/

Komento: