Galatasaray 0-1 Real Madrid, befasi në notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Galatasaray 0-1 Real Madrid, befasi në notat e lojtarëve

23:17 | 22 Tetor 2019

Kanë përfunduar ndeshjet në Champions League.

Real Madridi ka arritur fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Galatasarayt në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Vendasit e nisën më mirë takimin me dy mundësi të njëpasnjëshme të Florin Andone, por në të dyja rastet intervenoi Thibaut Courtois.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 18-të me një gol të bukur nga Toni Kroos, porse arkitekt i aksionit ishte Eden Hazard, i cili edhe e dhuroi asistimin.

Goli i Toni Kroos, doli të jetë i vetmi në këtë ndeshje, i cili edhe ia solli fitoren e parë Real Madridit këtë sezon në Ligën e Kampionëve.

Notat e lojtarëve për paraqitje në ndeshje e sotme i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!