Gattuso – Giampaoli, ja ka çka ndryshuar të ekipi i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso – Giampaoli, ja ka çka ndryshuar të ekipi i Milanit

10:39 | 12 Shtator 2019

Milan verën e kaluar nuk arriti të zë pozitën e katër në Serie A, vend i cili do t’i siguronte pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Kjo bëri që pronarët e Milan të bëjnë ndryshime të mëdha në strukturën drejtuese të ekipit, duke filluar nga trajneri dhe drejtorët sportiv e teknik, përcjell ORAinfo.

Milan pas dy vitesh mori vendim që ta shkarkonte nga posti i trajnerit ish-legjendën e këtij klubi, Gennaro Gattuson.

Në vend të tij, Milan emëroi trajnerin italian, Marko Giampaolo.

Tani kur janë zhvilluar disa ndeshje nën drejtimin e tij, po vërehet një dallim midis menaxhimit të gattusos dhe Giampaolos.

Në pankinë, Rino ishte më i pushuar, instinktiv, pasionant, ndërsa Marco konsiderohet shumë më reflektues.

Cila metodë është më e mira. Mbetet të shihet se cili do të jetë me progresiv për klubin milanez. /ORAinfo/

Komento: