Gazetari sfidon yllin e Milanit, ia përmend shumën marramendëse qe klubi shpenzoi për të – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gazetari sfidon yllin e Milanit, ia përmend shumën marramendëse qe klubi shpenzoi për të

12:09 | 21 Tetor 2019

Gazetari Fabio Caressa ka sfiduar mesfushorin e Milanit që të fillojë të tregojë llojin e formës që e pa atë të etiketuar si një ‘fenom’ në Brazil.

23-vjeçari u bashkua me Milanin për 35 milionë euro nga pala braziliane Flamengo në janar dhe ende është gjykuar nga shumë njerëz që nuk po gjen këmbët e tij në futbollin italian.

Pavarësisht se është vetëm me 10 muaj me kuqezinjtë, Paqueta tashmë ka punuar nën tre menaxherë të ndryshëm dhe ka ndërruar mesfushën dhe duke luajtur si një krah i skuadrës, diçka që nuk do ta ndihmojë qëndrueshmërinë e tij.

Që nga lëvizja e tij, Paqueta ka shënuar vetëm një gol por Caressa – ndërsa po fliste me Sky Italia pas barazimit 2-2 të së dielës kundër Lecce – mbështeti Paqueta për të gjetur përsëri formën, përcjell ORAinfo.

“E di që Paqueta është ende shumë pak për të justifikuar çmimin e tij”, tha ai.

“E megjithatë, nëse bisedoni me brazilianët ose me njerëz që e kanë parë atë të luajë në Brazil, ata do t’ju thonë se ai është një fenomen”.

“Ne nuk e kemi parë që ai të prodhojë një lloj performance këtu, por mendoj se me kohën, ai do të përmirësohet”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: