Giampaolo bën ndryshime të mëdha taktike në derbin kundër Interit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Giampaolo bën ndryshime të mëdha taktike në derbin kundër Interit

10:24 | 20 Shtator 2019

Trajneri i Milanit, Marco Giampaolo kishte mendime për vendosjen e një mbrojtjeje prej tre lojtarve kundër Interit.

Kuqezinjtë do të ndeshen me fqinjët e tyre të shtunën mbrëma në San Siro në atë që të gjithë shpresojnë se do të jetë një këst tjetër emocionues i një prej rivaliteteve më të dashura të futbollit.

Milani ka nisur fushatën 2019-20 me dy fitore nga tre ndeshje, por Nerazzurrët kanë pasur një fillim perfekt me nëntë pikë nga tri ndeshje të zhvilluara.

Ekzistojnë disa paqartësi rreth formimit dhe XI fillestare që kryesuesi do të zgjedhë të dalë kundër skuadrës së favorizuar të Antonio Conte 3-5-2.

La Gazzetta dello Sport kohët e fundit pohoi se do të jetë një formacion 4-3-2-1 me Ante Rebic dhe Suso që mbështesin Krzysztof Piatek, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë Sky Italia pretendon se Giampaolo ishte gati të provonte dhe të përshtatet me ndalimin e Davide Kalabria duke kaluar në një mbrojtje prej tre lojtarëve.

Sidoqoftë, priza deklaron se ishte thjesht një ide, dhe se Milani do të rreshtohej me një mbrojtje prej katër lojtarëve siç pritej, me Andrea Conti që do ta zëvendësoi Calabrian.

Ndërkohë, Sky shton se Lucas Paqueta mund të luante nga minuta e parë në 4-3-3, ndoshta si pjesë e mesfushës – do të thotë që Rebic do të mund të niste akoma si një krah.

Giampaolo ka disa dyshime dhe vazhdon të provojë sisteme dhe formime të ndryshme gjatë trajnimit, përfundon raporti. /ORAinfo/

Komento: