Giampaolo në telashe, kjo është zgjidhja e tij me formacionin e Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Giampaolo në telashe, kjo është zgjidhja e tij me formacionin e Milanin

11:00 | 10 Shtator 2019

Mungesa e disa lojtarëve për shkakë t angazhimit me kombëtarët e tyre, Marco Giampaolon mund të çojë në disa zgjedhje ‘të paparashikueshme’.

Theo Hernandez, Rade Krunic, Rafael Leao, Ismael Bennacer, Leo Duarte dhe Ante Rebic të gjithë arritën në dritaren e transferimit të verës për 95 milionë euro, përcjell ORAinfo.

Rezultati i kësaj, sipas La Gazzetta dello Sport, është se Giampaolo tani në thelb ka dy lojtarë në çdo pozicion të jashtëm.

Ekzistojnë tre portierë në dispozicion të tij, më shumë se sa duhet për një sezon me vetëm futbollin e Serie A dhe Coppa Italia, për të luajtur, ndërsa ka 10 lojtarë të njëjtë në fushë, të cilët po kundërshtojnë për pikat e tyre përkatëse.

Përveç kësaj ekziston Fabio Borini, i konsideruar një “kartë shaka e dobishme” nga Giampaolo dhe Matteo Gabbia premtuese.

Me fjalë të tjera, siç ka sqaruar tashmë trajneri: ata që përshtaten me taktikat e reja më të shpejtë do të luajnë, me zgjedhje ‘të mprehta dhe mbase të paparashikueshme’ të pritura. /ORAinfo/

Komento: