Harrojeni Piatek! Milan vjen me dy transferime gjigante

23:21 | 23 Janar 2019

Rossonerët nuk ka kush që i ndal.

AC Milan i është vënë pas dyshes holandeze, Steven Bergwijn dhe Arnaut Danjuma Groeneveld, raporton Corriere dello Sport.

21-vjeçari është trageti i Rossonerëve pas marrjes së Krzysztof Piatek nga Genoa, por ata përballen me konkurrencën e rivalëve lokalë Inter mbi Bergwijn.

Ylli i PSV ka nëntë gola dhe tetë assistime në 17 paraqitjet e ligës, ndërsa Groeneveld ka katër gola dhe tre asiste në 11 gola të ligë për Club Brugge./ORAinfo/

Komento: