Ibra te Milan, Capello befason me deklaratën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ibra te Milan, Capello befason me deklaratën

10:08 | 09 Nëntor 2019

Capello befason me deklaratën.

Fabio Capello beson se nënshkrimi i mundshëm i Zlatan Ibrahimovic do të ishte një lëvizje e jashtëzakonshme për Milanin.

‘Rossonerët’ po përballen me një formë katastrofale këtë sezon në Serie A, ku pas 11 xhirove renditen në vendin e 12 me vetëm 13 pikë.

“Do të ishte një veprim i shkëlqyer”, është përgjigjur Capello në thashethemet për rikthimin e Ibrahimovic te Milan, përcjell lajmi.net.

“Ibra nuk do të vinte vetëm për të kaluar dimrin (në Milano). Ai ende mund të bëjë ndryshimin në Itali”.

“Unë e njoh atë mirë dhe jam i sigurt se nëse ai do të rikthehej do të bëhej protagonist”.

Ibrahimovic ka luajtur për Milanin për dy sezone, ku ka shënuar 56 herë në të gjitha garat.

Komento: