Ibrahimovic pritet të jetë lider i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ibrahimovic pritet të jetë lider i Milanit

09:40 | 17 Nëntor 2019

Edhe në moshën 38 vjeç, Zlatan Ibrahimovic është një ëndërr që i përkëdhel të gjithë.

E ardhmja e pasigurt e suedezit të madh u jep shpresë tifozëve italianë, veçanërisht atyre të Milanit.

Sidoqoftë, vendimi duhet të presë deri në mes të dhjetorit dhe Zlatan është i njohur për fenomen të qënies dhe dukuri të paparashikueshme në kërkim të vazhdueshëm të motivimeve të reja.

Kështu, duke analizuar karrierën e tij, del një fakt interesant për të kaluarën e tij dhe cila mund të jetë e ardhmja e
tij, përcjell ORAinfo.

Duhet eksperienca

Në Milano, në të vërtetë, Ibrahimoviç do të ishte simboli i ekipit dhe drejtuesi. Ai ka karizëm, dhe kështu veprojnë numrat.

Në një ekip me moshë mesatare 25.7 vjet, ku anëtarët e moshuar janë Reina, Biglia dhe Bonaventura, prania e tij do të ishte thelbësore.

Sot, Piolit i mungojnë elementët e udhëheqjes dhe personalitetit, burra të aftë për të marrë ekipin me dorë. Boban dhe Maldini gjithashtu e kanë konfirmuar këtë – në raste të ndryshme. Dhe për Ibrën, gjithmonë në kërkim të sfidave të reja, kuqezinjtë do të ishte një aventurë e vendosur vërtet stimuluese. /ORAinfo/

Komento: