Inter ia sheh “hajrin” Icardit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter ia sheh “hajrin” Icardit

19:16 | 09 Nëntor 2019

Inter po kërkon disa fitime serioze financiare në verën e vitit 2020.

Klubi me qendër në Milano ka një numër lojtarësh të huazuar me një mundësi për të blerë në fund të sezonit dhe besohet se hierarkia e klubit është goxha pozitive për zhvillimin në më shumë sesa përpara.

I pari është sulmuesi Mauro Icardi i cili aktualisht është në një huazim sezonal në gjigantët francezë Paris Saint Germain (PSG) me një mundësi për ta bërë marrëveshjen të përhershme për 70 milion euro të vijë në fund të sezonit,përcjell ORAinfo.

Është raportuar më herët se klubi francez është jashtëzakonisht i impresionuar nga shfaqjet e Argjentinasit dhe tani po kërkon të paguajë klauzolën e lëshimit të lojtarit./ORAinfo/

Komento: