Juventus arrin marrëveshje me yllin e Bayern Munich – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus arrin marrëveshje me yllin e Bayern Munich

21:19 | 02 Shtator 2019

Jerome Boateng po bëhet me ekip të ri.

Juventusi ka arritur marrëveshje me Bayern Munich për huazimin e mbrojtësit, Jerome Boateng.

Gjiganti italian do të pres deri në orët e fundit të afatiti kalimtar për ta kompletuar transferimin.

Kampionët e Italisë janë duke kërkuar një qendërmbrojtës pasi ka një lëndim serioz dhe me shumë mundësi do ta humbas tërë sezonin.

Trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Maurizio Sarri ka thënë se është i lumtur me skuadrën, mirëpo klubi është duke u munduar të transferojë lojtarin sa me shpejtë që është e mundur.

Komento: