Juventus në ankth, i lëndohet ylli i skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus në ankth, i lëndohet ylli i skuadrës

20:29 | 03 Dhjetor 2019

Mesfushori i Juventusi, Sami Khedira, nesër do t’i nënshtrohet një operacioni në vrimë kyçe në gju.

Mesfushori ka qenë duke luftuar me problemet e gjurit kohët e fundit dhe ishte jashtë barazimit 2-2 me Sassuolo të Dielën,përcjell ORAinfo.

Një deklaratë nga klubi i lëshuar këtë pasdite kakonfirmuar se ai kishte një problem me ligamentet e gjurit të majtë.

Khedira do të ketë operacionin e përfunduar të Mërkurën nga Profesor Ulrich Boenisch në Augsburg.

Mesfushori ndërkombëtar gjerman ka bërë 17 paraqitje konkurruese për Juventus këtë sezon./ORAinfo/

Komento: