Klubi nga Katari po e kërkon dyshen e mesfushës së Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Klubi nga Katari po e kërkon dyshen e mesfushës së Milanit

16:46 | 11 Shtator 2019

Tregu në Katar nuk mbyllet deri më 30 shtator, dhe si rezultat disa nga klubet atje janë ende në kërkim të Evropës dhe Amerikës së Jugut për përforcime të mundshme.

Është e mundur që disa emra të mëdhenj të jenë subjekt i ofertave gjithashtu duke marrë parasysh që Kupa Botërore 2022 do të zhvillohet atje, që do të thotë rritja e popullaritetit të futbollit në vend para ngjarjes së shfaqjes është çështje urgjente.

Sipas Calciomercato, sulmuesi i Juventusit Mario Mandzukic është një emër që ndiqet nga klube të shumta të Katarit – nga të cilët më të mëdhenjtë janë Al-Sadd SC, Al-Duhail SC, Lekhëiya SC dhe Al-Rayyan SC.

Mesfushori i Romës Javier Pastore dhe Borja Valero i Interit janë gjithashtu në listat e blerjeve, megjithatë raporti shton se dueti i Milanit, Lucas Biglia dhe Fabio Borini janë gjithashtu.

Milani është i gatshëm të negociojë për shtijën e këtyre dy lojtarëve. /ORAinfo/

Komento: